Żarówki hella
Auta przyszłości

Futurystyczne wizje samochodów

Prawdopodobnie każdy chociaż raz w życiu zastanawiał się jak będzie wyglądała najbliższa lub ta bliżej nieokreślona przyszłość. Wiele powstało filmów czy książek, w których autorzy puszczali wodze fantazji i przedstawiali świat za ileś lat.
Ciekawe jak będą wyglądały auta przyszłości… Już teraz wiele firm motoryzacyjnych pracuje nad udoskonalaniem i unowocześnianiem swoich produktów. Niektóre pojazdy wykazują się niezwykłą inteligencją. Komputery pokładowe same obliczają zużycie paliwa, na jaką odległość dojedziemy na obecnym stanie baku, mówią o ciśnieniu w oponach itp. Niektóre samochody same parkują czy wręcz podjeżdżają na wezwanie właściciela.
Ewolucja w tej kwestii postępuje dosyć szybko. Auta przyszłości jakie będą czas pokaże. Być może na ich pokładzie będziemy tylko pasażerem, który nie będzie musiał mieć większych umiejętności niż usadzenie się za sterami pojazdu. Będziemy mogli uciąć sobie drzemkę, bo pojazd zrobi wszystko za nas. Dowiezie nas z punktu A do punktu B, po drodze zatrzymując się na światłach, nie przekraczając prędkości itp. A może podczas jazdy wykonamy część zaplanowanej na dany dzień pracy, bo auto będzie swojego rodzaju biurem na kółkach, z niezbędnym nam kompaktowym wyposażeniem? Do tego przypomni nam o zaplanowanych spotkaniach czy umówi nas na wizytę do lekarza, bo komputer pokładowy będzie sprzężony z naszym elektronicznym kalendarzem?
Pole dla wyobraźni jest dosyć bogate. W tej materii mogą wykazać się koncerny motoryzacyjne, a potencjalni klienci mogą przedstawiać swoje pomysły i potrzeby. Pozostaje tylko kwestia, czy każdego będzie stać na pojazd określany autem przyszłości?

Podobne wpisy o samochodach oraz transporcie:

About the author

Related Posts