H11 hella
Hella firma

KIEDY WYMIENIAĆ ŻARÓWKI?

1. Żarówka przestała świecić

2. Palnik Xenonowy zaczyna się przepalać i daje niewystarczająco dużo światła

3. Trasy, po których przemieszcza się pojazd są nie są oświetlone a zamontowana jest standardowa żarówka

4. Praca pojazdu wykonywana jest w bardzo trudnych warunkach i występują duże wstrząsy. Wtedy wskazana jest wymiana żarówek na serię Heavy Duty lub Double Power.
JAK WYMIENIAĆ ŻARÓWKI

Jeżeli montaż żarówki nie wymaga wizyty w warsztacie i dostęp do lampy jest prosty, stosujemy poniższe zasady:

Żarówki i Xenony wymieniamy ZAWSZE parami. Wtedy źródła światła w obydwu lampach świecą identycznie i mamy gwarancję, że druga lampa nie przepali się za kilka dni i będzie trzeba ponownie powtarzać procedurę wymiany.
Nie dotykamy bańki szklanej palcami. Odciski palców mogą pozostawić trwałe szklady na szkle i szybko doprowadzić do przepalenia żarówki. Jeżeli nieumyślnie zdarzy nam się taka sytuacja, należy ściereczkę namoczyć spirytusem i przetrzeć zimną bańkę szkła żarówki.
Przed włożeniem żarówki do samochodu, warto zadbać o czytość miejsca styków między żarówką a autem. Żarówki, które zostały przepalone poprzednim razem mogą pozostawiać nieczystości. Może to bezpośrednio wpłynąć na długość użytkowania kolejnych żarówek.
Przepalone żarówki halogenowe należy utylizować wyrzucając je do zwykłego pojemnika na śmieci.
Przepalone lampy Xenonowe są wypełnione gazem. W celu ich utylizacji najlepiej oddawać je do specjalistycznych warsztatów samochodowych. NIE MOŻNA wyrzucach ich do standardowych pojemników.
Po wymianie żarówek czy lam Xenonowych polecamy zakupić dodatkowy, zapasowy komplet. Jako kierowcy jesteśmy odpowiedzialni za bezpieczeństwo na drodze i każda przepalona żarówka, zwłaszcza podczas złych warunków atmosferycznych tj jak mgła, może doprowadzić do zagrożenia.
Pamiętajmy o regularnym sprawdzaniu ustawienia świateł. Żle ustawione światła mogą oślepiać kierowców z naprzeciwka bądź zapewnić nam samym niedostateczne oświetlenie drogi.

słowa kluczowe: hella pdf, hella c5w, hella h6w, h7 hella, h6w hella dzienne, hella blue light h7, wycieraczki hella, h11 hella

Podobne wpisy o samochodach oraz transporcie:

About the author

Related Posts